Solveere Sp. z o.o.

Solveere Sp. z o.o.


Przedmiotem działalności firmy jest świadczenie usług z dziedzinie modelowania, design i projektowania oraz wzornictwa przemysłowego. W początkowym okresie działalności Firma Solveere Sp. z o.o. skupiła się na realizacji zleceń z wykorzystaniem technologii Rapid Prototyping. Technologia ta pozwala na szybkie wykonanie prototypu środka trwałego z dowolnego tworzywa definiowanego przez technologię wykonania (np. dla technologii FDM materiałem jest materiał ABS, a dla technologii 3D Printing – proszek gipsowy) po wcześniejszym zapisaniu wzorca w formacie CAD. Zapisanie wzorca w formacie cyfrowym (CAD) pozwala na dokonanie jego obróbki graficznej, wizualnej i technologicznej z możliwością zmiany paramentów obiektu, np.:

  • odwzorowany telefon komórkowy, może być modelowany w dowolny sposób z zachowaniem swoich funkcji użytkowych,
  • armatura łazienkowa może być modelowana i projektowana na indywidualne zlecenie klienta z zachowaniem specyfiki i klimatu rozwiązań architektonicznych obiektu w których ma mieć zastosowanie techniczne.

Szybki i dynamiczny rozwój firmy pozwolił na rozszerzenie portfela Klientów oraz dywersyfikację działalności. Intensywne działania marketingowe doprowadziły do pozyskania i zrealizowania projektów w obszarze designu, prototypowania i doradztwa w zakresie rozwiązań użytkowych (design, specyfikacja technologiczna, nadanie cech użytkowych i testowanie obiektu tj. baterii łazienkowych na zlecenie producenta armatury łazienkowej).

Kamieniem milowym w rozwoju firmy było nawiązanie współpracy z REMI Automotive w zakresie opracowania technologii wykonania prototypu części obudowy alternatora samochodowego (urządzenie odpowiadające za stałe dostarczanie prądu dla układu elektrycznego w samochodzie).

Przez cały okres działalności firmy przedsiębiorstwo pozostaje w kooperacji z firmami inżynierskimi, którym SOLVEERE dostarcza rozwiązań technologicznych głównie dla przemysłu odlewniczego, opakowań dla przemysłu spożywczego i AGD oraz samochodowego będąc stałym dostawcą rozwiązań inżynierskich.

 

Firma Solveere sp z o.o. prowadzi swoją działalność na rynku polskim jak i międzynarodowym (Niemcy, Rumunia, Estonia, Litwa oraz Czechy) w oparciu o unikatowe usługi spod znaku:

  • Design – wykonanie powierzchni stylistycznych, polegające na nadaniu indywidualnych cech wizualnych przedmiotom, stylistyki oraz ergonomii – charakter działań międzynarodowy,
  • Modelowanie – nadanie przedmiotom właściwości technologicznych zgodnych z ich przeznaczeniem wskazanym przez zleceniodawcę – charakter działań międzynarodowy,
  • Prototypowanie – wykonywanie fizycznych i funkcjonalnych prototypów przedmiotów w oparciu o wyniki wygenerowane na etapie design i modelowania. Prototypowanie następuje poprzez wykorzystanie technologii Rapid Prototyping i odwzorowanie obiektu w technologii CAD.

Profesjonalne doradztwo oraz sprzedaż urządzeń Rapid Prototyping w sferze urządzeń wykonujących modele z tworzyw sztucznych, papieru oraz żywic akrylowych.

 

Dane kontaktowe:

http://www.solveere.pl/

tel.: (32) 701 71 17
tel. kom.: 791 994 122 lub 791 984 122

 

solveere@solveere.pl

mpatrzalek@solveere.pl

wgawel@solveere.pl

 

Partnerzy: